Wspaniałe zabytki, długa historia oraz rola, jaką w dziejach kraju odegrał Tallin sprawiają, że jest on jednym z najbardziej popularnych miast Estonii. Jako stolica państwa oraz ośrodek o długiej historii i wspaniałej zabudowie jest Tallin częstym celem turystów. Dzięki niemu Estonia już dawno stała się kierunkiem, na który baczną uwagę zwracają biura podróży. Wycieczki po tym kraju zazwyczaj koncentrują się na Tallinie, co też dziwić nie powinno. Jakie zabytki czekają na terenie estońskiej stolicy? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?
Najwięcej atrakcji czeka na starówce, uznawanej za jedną z najpiękniejszych w tej części Europy. Zabytkowe kamieniczki przyciągają uwagę swymi pięknymi elewacjami, a liczne świątynie przypominają o długiej i skomplikowanej historii tego miasta. O związkach Tallina z Imperium Rosyjskim przypomina pochodzący z końca XIX wieku sobór Aleksandra Newskiego – piękna cerkiew, której bryła stała się jedną z najważniejszych wizytówek miasta.
O Zakonie Kawalerów Mieczowych, dzięki którym w I połowie XIII wieku Tallin zyskał prawa miejskie przypomina z kolei wspaniała katedra. To katedra św. Marii Dziewicy, która swą obecną formę zyskała po odbudowie w XVIII wieku. Miłośnikom sztuki gotyckiej zaleca się natomiast uwzględnienie w programie swej wycieczki po estońskiej stolicy wizyty w tak pięknym obiekcie, jakim jest kościół św. Olafa. Warto też odwiedzić zamek Toompea, który dawniej należał do Zakonu Kawalerów Mieczowych.
Wszyscy entuzjaści zwiedzania podobnych obiektów powinni niezwłocznie przyjrzeć się Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu na wroclawinfo.pl.
Gruba Małgorzata, najbardziej charakterystyczny fragment miejskich fortyfikacji i urządzone w jej murach Muzeum Morskie to kolejne atrakcje turystyczne, których w czasie wycieczki po stolicy Estonii nie można pominąć. Wśród innych placówek muzealnych, do których z pewnością warto zajrzeć w czasie pobytu w Tallinie znajduje się ciekawe Muzeum Historyczne, pozwalające poznać najstarsze dzieje miasta. Losy Tallina od XIII aż do XX wieku przedstawione zostały natomiast w Muzeum Miejskim.